KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13292510
nr 1329 2510
Servulo Esmeraldo
(1929-2017), Brasilien
Färgetsningar, 2 st, Signerade EA I/VI respektive EA. Oramade lösa blad. Motivet: 19x17 cm. Bladets mått: 38x28 cm
Sérvulo Esmeraldo, brasiliansk konstnär född 1929, död 2017.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 25 maj 2020
kl 20:34:30
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
300 kr
Servulo Esmeraldo
Läs mer om Servulo Esmeraldo